ÖÖ
Soru Sahibi
23 Ekim 2020 16:09

MENEPOZA GİRDİM Mİ

MERHABALAR HOCAM; 46 YAŞINDAYIM 6 AYDIR ADET GÖRMÜYORUM TEST YAPTIRDIM E-2 164,8 LH 35,5 FSH 24,17 PROLAKTİN 16,41 MENEPOZA GİRİŞ DEDİLER TARLUSAL VE DİVİNA KULLAN 6 AY DEDİLER DIŞARDAN HORMON ALMAK KULLANMAK DOĞRUMU KARAR VEREMİYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ALLAH EMANET OLUN :)

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ali Bahadırlı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba, sonuçlarınıza göre tam olarak menapoza girmemişsiniz ve menapoza giriş dönemindesiniz diyebiliriz. Tarlusal kullanarak adet görmeniz uygun. Çok ateş basması şikayetiniz yoksa Divina kullanmanızı önermem. Tarlusal için de kullanmadan önce meme kontrolü yaptırmanızı öneririm. Memede şüpheli bir durum varsa tarlusal ve herhangi hormon ilacı uygun değildir. Geçmiş olsun. Saygılarımla. Op. Dr. Ali Bahadırlı

23 Ekim 2020 16:53