ti
Soru Sahibi
18 Ağustos 2015 17:16

memede kızarıklık ve lezyon

Doğan hocam nedir bu durum? bize açıklamadılar annem 57 yaşında. saygılar sağ meme saat 3-4 hizasındaareola kenarında yaklaşık 10*23 mm boyutlu RDUS de belirgin kanlanan düzensiz belirsiz sınırlı yapılan elastografide sert naturde izlenen komşu dukdusta dılatasyonun eşilik ettiği lezyon dikkat çekmeketedir. (BI-RADS 5) kiTLE lezyon süperior kesim konşuluğunda saat 2 hizasında areolaya 1 cm uzaklıkta 8*11 mm boyutlu RDUS de minimal kanlanan heterojen hıpoekoık solıd noduler lezyon ızlenmektedır. Satallık lezyon ? uydu lezyon? Sağ meme retro areolar alanlarda dukdustlarda ektatık görünüm mevcuttur. (BI-RADS 2) sağ memede yaklaşık 13*27 mm boyutlu RDUS de hıler ve kortıkal kanlanan korteksı asımetrık kalınlaşma lenf adenoıpatıler ızlenmektedır. Malıgn?

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun İlker Bey. Yazmış olduğunuz tetkiklerin neticeleri kötü huylu bir hastalık düşündürüyor. Bundan sonraki aşama kesin teşhis için biyopsi alınması. En kısa zamanda cerrahınızla görüşmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

19 Ağustos 2015 11:38