te
Soru Sahibi
28 Aralık 2017 02:57

Memede kitle

Merhaba hocam.18 yaşımda her iki memeden biyopsi oldum doktorum kararsız kalıp ameliyat etti ve ameliyat sırasında iyi huylu olduğunu anlayınca (fibroadenom) tamamını almadan kapattı ve şuan hala 2 cm lik kitle var.Ayrica 2 tane kist var.Fibrokistik rahatsizlik dedi ve kansere donusmezmis.Suan 25 yasindayim ve kitlenin boyutu hep ayni.Polislik için sorun olur mu hocam.Cok endiseliyim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Polislik için sorun olmaz. Fibroadenom teşhisi konan bayanlarda takip yapılmalı ve büyüdüğü zaman ya da şekil bozukluğuna yol açtığı zaman cerrahi müdahale yapılabilir. Geçmiş olsun.

7 Ocak 2018 23:33
te
Soru Sahibi

Hocam sağlık yönetmeligi değişti ve çok sıkı bir yönetmelik olmuş .Resmi gazete de yayınlandı.Lezyon elenme sebebi yazıyor.ben mı yanlış okuyorum orda dilimlerde var.Bilginiz var mı yeni sağlık yönetmeliğinden.Tesekkurler hocam

12 Ocak 2018 01:36
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Yeni yönetmelik işimizle ilgili olmadığı için maalesef bilmiyorum.Geçmiş olsun.

23 Ocak 2018 14:32