AN
Soru Sahibi
11 Ekim 2017 14:34

Memede kitle

Merhabalar hocam. Ben 21 yaşındayım.ablam meme kanserinden 5 yıldır tedavi görüyor. Bir yıl önce bende de 2.5cm çapında kitle tespit edildi. İyi huyluymuş amaaablamdan dolayı risk taşıdığım için ameliyat olman daha iyi dediler. Ne yapmam gerekiyor.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun ablanıza ve size.Sizdeki kitle ultrason ile tesbit edildi sanırım?öncelikle kitleden tru-chut yani iğne ile biyopsi öneririm muhtemelen iyi huylu bir kitle olduğunu fibroadenom?düşünüyorum patoloji sonucu da iyi huylu kitle cıkmıssa kitle 2.5 cm olduğundan kitlenin çıkarılmasını öneririm.Ttekrar geçmiş olsun

19 Ekim 2017 19:20