ŞE
Soru Sahibi
13 Aralık 2017 19:11

Meme us sonucu

Ultrason sonucumda sağ meme üst dış kadranda areoladan 12cm uzaklıkta 12*7mm boyutlarında solid nodüler imaj izlenmektedir(fibroadenom?) ve her iki aksiller sahada 12mm çapa ulaşan birkaç lenf nodu izlenmektedir ifadeleri yer alıyor. Doktor bişey yok dedi ama açıklama yapmadı tedavi sunmadı. Bu ifadeler neyi gösteriyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Siz de genç bayanlarda çok sık gözlenen fibroadenom saptanmış. Meme ultrasonu ile takip edilebilir, büyüme olduğunda ise biyopsi yapılabilir. Geçmiş olsun

14 Aralık 2017 14:31