KG
Soru Sahibi
14 Aralık 2016 09:10

Meme us raporu

Sn.Fatih bey 40 yaşında bir bayanım.Size meme ultrason raporumu danışmak istemiştim yardımcı olacağınızdan eminim. Sağ memede saat 7 hizasında areola kenarında 4 mm çapında basit kist izlenmiştir.Sağ memede saat 9-10 hizasında areola kenarında 3 cm uzaklıkta yüzeyel yerleşimli cilde paralel 3x6.5 mm boyutunda düzgün konturlu solid nodül izlenmiştir. Aynı şekilde 12 hizasında da 3.6 mm boyutunda düzgün konturlu solid nodül izlenmiştir. Sol memede de yanı şekilde sağ memeye benzer kistler ve saat 9-10 hizasında areola kenarından 2 cm uzaklıkta 15x5 mm boyutunda düzgün konturlu solid nodül izlenmiştir. Sonuç: Her iki memede fibrokistik değişikler ve düzgün konturlu nodüller(BI-RADS 3) 6 ay sonra us ile değerlendirme önerildi. Sizin de bu raporla ilgili fikir ve önerileriniz alabilir miyim sayın hocam . Saygılar,

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun Memenizdeki küçük kistler ve solid nodüller fibrokistik hastalıkta görülebilecek bulgular ancak 40 yaşındayım demişsiniz bazal bir mamografi de çekilsin ve orada da sorun yok sa takip edilirsiniz sorun olmaz. Saygılar

14 Aralık 2016 09:43