am
Soru Sahibi
23 Mayıs 2017 23:56

meme kanseri hastasıyım arayış içindeyim-nükleer derece 1

merhaba, 55 yaşında-menapoza geç girmiş bir hastayım.doktor ve tedavi arayışındayım-.ameliyat ve özellikle kemoterapi olmak istemiyorum..patoloji raporumu aşağıda aynen yazarak size bildirmek istedim..kafam çok karışık yardımcı olursanız sevinirim..KLİNİK BULGULAR-sağ meme saat 4 hizasında areolaya 1 cm mesafede 12x19x19 boyutunda BİRDAS 4 C lezyonda 16 g biyopsi iğnesi ile tru-cut biyopsi MAKROSKOPİ-büyüğü1,4cm küçüğü 1,2cm uzunluğunda krem renkte 4 adet biyopsi materyalidir T4p 2k TANI-İNVAZİV MEME KARSİNOMU-sağ meme saat 4 hizası,tru-cut biyopsi YORUM-tümörlerin nükleer derecesi-1 dir-tümör hücreleri-ER%50(2+),PR%20(2+),cerbB2(-)(skor1),Kİ-67 proliferasyon indeksi %5 dolayında bulunmuştur.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Tümör boyutuna göre T1 tümör, biyolojik alt tipi de güzel. Koltuk altına yayılma olmuşsa kemoterapi kaçınılmaz oluyor. Ayrıca memenizide koruyacağımız için radyoterapi gerekir. Onkolojik tedavi için ameliyat sonrası konuşmak daha sağlıklı olur. Tel:*** *** ** burdan bana ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun.

24 Mayıs 2017 10:02