TF
Soru Sahibi
29 Temmuz 2019 11:42

Meme Biyosisi

İyi günler Hocam. Takipte sol memedeki kitleye büyümeden dolayı 5 yıl sonra yeniden biyopsi yapıldı. Tanı; myoepitalyal komponenti belirgin yaygın adenozis/sklerozan adenozis alanları içeren bening meme dokusu. İlgili kitleye ait **** memede kitle 2014 te yapılan patoloji sonucu aldığı tanı; meme parankiminde orta-şiddetli epitel hiperplazisi, kolumnar hücre değişikliği, apokrin metaplazi, kistik dilate duktuslar, sklerozan adenozis alanları ve mikrokalsifikasyon odakları izlenmiştir. 2018 USG de saat 1 yönünde areola kenarında 16x9 mm lobüle kontürlü solid lezyon, 2019 USG de saat 1 yönünde areola kenarında lobüle düzensiz konturlu 23x6.6 mm hipoekoik lezyon olarak tanımlandı. Bu durumda kanser olabilir mi? Kitle alınmalı mı? Takip yeterli olur mu?(42 yaşındayım. Hiç çocuk yok. Ailede meme kanseri yok.) Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

şuan 42 yaşındasınız ve meme usg ile takip ediliyorsunuz. meme mr yada mamografi çekildimi ?

1 Ağustos 2019 16:44