ML
Soru Sahibi
13 Nisan 2012 14:53

manik depresyon

eşim manik depresyonda.lityum sereguel ve abilify kullanıyor ama alkolde alıyor engel olamıyorum.alkol ilaç etkileşimini durdurur mu yardımcı olurmusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Leyla Hnm, Alkol kullanımı, hangi ruhsal rahatsızlık için olursa olsun kullanılan ilaçla etkileşime girerek olumlu etkilerini ortadan kaldırabildiği gibi, birçoğunda farklı yan etkiler de yaratabilmektedir. Konu ile ilgili eşinizin ilaçlarını düzenleyen psikiyatrist hekimlerden destek almanız yararlı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

15 Nisan 2012 17:24