5 Temmuz 2020 20:56

Lym değeri

Merhaba 19 yasındayım 2 hafta önce banyodan sonra cok sıcak oldu bayılır gibi oldum çok kötü bi Şekilde.hafta da 1 gün sivilce ilacı kullaniyorum sağlık ocağında kan testi yaptırdım tüm değerlerim normal sadece lym değerim 4.9 cıkmıs ama lym yüzdesi normal aralıkta 35 falandi sanırım.Lym değeri böyle çıkınca internetten araştırdım kan kanseri falan yazıyor çok korktum tekrar kan testi yaptıracağım.Geçen sene sağlık ocağında kan testi yaptırdığımda yine lym değerim böyle 0.5 falan yüksekcıkmıstı ama hastanede yaptırdığım tahlillerde normal çıkmıştı sağlık ocağıyla ilgilimi bilmiyorum 4.9 korkmam gereken bi değer mi?bilgi verir misiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Akif Büyükbeşe
Dahiliye - İç Hastalıkları

Çoğu kez viral hastaliklarin etkisidir. Laboratuvar ikinci kez benzer sonuc verirse ileri degerlendirmek gerekebilir.

7 Nisan 2021 08:23