KG
Soru Sahibi
9 Aralık 2020 01:07

Lütfen bakın korona ve üşütme

Merhaba iyi günler 22 yaşında bir genç bir kızım kronik rahatsızlığım yok . 6 Aralık tarihinde Regl oldum ve Regl olduğum gün üşümeye başladım ve o gece 3 te ateş ile uyandım ve bir kaç gündür boğaz ağrım vardı . Faranjit çok sık yaşadığım bir durumdu . Daha sonra ertesi gün aile hekimine gittim gargara ve teraflu verdi pazartesi günü içtim günde iki tane kullandım ve Salı günü zımba gibiydim ateşim çıkmadı. Boğazım yutkunurken acıyor ama kötü değil öksürüğüm falan olmadı vs vs sizce korona durumu olabilir mi test yaptırmama gerek var mı ? Korona olsam günden günde artmaz mıydı belirtiler? Ayrıca orta kemiğim tutulmuş cereyanda kalmıştım ondan dolayı da olabilir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Erol Keleş
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Covid-19 testi yaptırmanızı öneririm.

9 Aralık 2020 20:44
KG
Soru Sahibi

Şuan hiçbir belirtim yok ama ve ailemde de yok yine yaptırmamız gerekiyor mu ? Pazartesi günü ilaç aldım ve iyi geldi Salı günü ilaç almadım ama sabah terlemiş bir şekilde uyandım gün içinde de terliyorum neden olabilir terleme üşüttüpümden dolayı mu

10 Aralık 2020 00:07
Prof. Dr. Erol Keleş
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Test yaptırırsanız rahat etmiş olursunuz. Alternatif olarak şikayetleriniz yoksa bekleyebilirsiniz. Şikayetleriniz olursa test yaptırabilirsiniz. Ancak bu süre içinde (1 hafta) karantina tedbirlerine uymanız gerekir.

10 Aralık 2020 15:07