23 Temmuz 2015 17:01

Lif Yırtılması Hk..!

merhaba Bedrettin bey, Kasık bölgem de Lif yırtığı tespit edildi. Hastaneye gittiğimde ilk olarak ilaç tedavisi önerildi ve Stafine 500 mg Film Tablet ve Etol Fort 400 mg Film Tablet ilaçları verildi. size sormak isterim; ilaç tedavisi etkili olur mu, verilen ilaçlar etkili midir? tahmini iyileşme süresi ne olur? ağırlar geçmez ise alternatif tedavi yöntemi olarak ne yapılmalı? ağıran bölgeye sıcak yada soğuk uygulamak doğru mu sizce? cevap için şimdiden teşekkür ederim. hayırlı günler, kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)

Ömer Bey, Anlattıklarınızdan kas-tendon yaralanması olduğunu anlıyorum. Başta ilaç ve dinlendirme uygulanabilir. Sonrasında fizik tedavi ve kuvvvetlendirme programına ihtiyacınız olacak. Yaralanma 2. derece gibi duruyor. Bu durumda 3-6 hafta arası bir iyileşme süresi olacaktır. Saygılarımla

11 Ağustos 2015 18:04