2 Kasım 2016 22:48

Lenfoma Şüphesi

Merhaba hocam. ben 19 yaşında bir erkeğim. 2 aydır koltuk altlarımdaki lenf bezlerinde hafif şişlikler hissediyordum. Bugün ultrasonla bakıldı 2 tarafa da. sağ aksiller fossada 21 x 5 mm boyutta solda ise 24 x 4 mm boyutunda reaktif görünümlü lenf nodları izlendi. lenfoma veya hodgkin tipi lenfomadan şüphelenmeli miyim? şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Gökhan Pektaş
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

siz değil hekiminiz şüphelenmelidir. 2 haftadan uzun süren ve koltuk altında 10 mm yi geçen lenf bezlerinde şayet tanı (enfeksiyon vs) konulamadı ise çıkarılmalıdır.

15 Aralık 2016 23:29