ke
Soru Sahibi
6 Kasım 2015 18:12

lenf nodülü

merhaba romotoloji takibinde henüz teşhis konmamış bir hastayım. boynumda sol taraftaki lenf bezlerinde büyüme var dendi ultrason mr çekildi boyutları (25mmx27mm) dr öncelikle iia daha sonra gerekirse biopsi yaparız dedi iia sonucu:stolojik örnekte epiteryal malignite veya granüloamtöz lezyon saptanmamıştır. sitomorfolojik özlellikler öncelikli olarak reaktif değişiklikleri düşündürmüştür. klinik olarak lenfoproliferatif kuşkusu mevcutsa biopsi ve histopatolojik inceleme önerilir. sonucumu yorumlarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Turhal
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

temiz çıkmış, örnekleme ile ilgili bir kuşku varsa tekrarlansın diye önerilmiş, geçmiş olsun

7 Kasım 2015 15:03