ba
Soru Sahibi
27 Ekim 2018 00:12

lenf nodları

hocam iyi günler 23 yaşında bayanım. İLAÇSIZ BT İSTENDİ VE SONUÇ: ALT ABDOMİNAL BT İNCELEMESİ UTERUS NORMAL BOYUTTA DÜZENLİ VE HOMOJEN YAPIDADIR .DOUGLASTA EN KALIN YERİNDE 18 MM ULAŞAN SERBEST SIVI İZLENDİ.BİLATERAL ADNEKSİYAL ALANLARDA SOLDA 34X27 MM BOYUTLU OLMAK ÜZERE 2 ADET KİSTİK GÖRÜNÜM DİKKAT ÇEKMİŞTİR.MEZENTERİK MİLİMETRİK BOYUTLU BİRKAÇ ADET LENF NODU İZLENMİŞTİR.BİLATERAL İNGUNİAL BÖLGEDE MİLİMETRİK BOYUTLU LENF NODLARI İZLENDİ.SOL FEMUR BOYNUNDA MİLİMETRİK BOYUTLU SKLEROTİK ALAN İZLENDİ.İNCELEMEK ALANINA GİREN BARSAK SEGMENTLERİ VE YUMUŞAK DOKU ALANLARINDA BELİRGİN BİR PATOLOJİ SAPTANMAMIŞTIR.HOCAM BU SONUÇLARA GÖRE KORKULACAK BİŞEY VAR MI BU SONUÇLARIN ANLAMI NEDİr KÖTÜ BİŞEY VAR MI TAKİP GEREKİR Mİ YADA BAŞKA Bİ TAHLİL GEREKLİ Mİ

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Fatih Çiftçi
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Merhabalar; şu an ciddi bir durum var diyemeyiz. Bu kararı kadın Doğum bölümü ile birlikte değerlendirmek uygun olur.İsterseniz bana ulaşabilirsiniz

21 Kasım 2018 00:39