GM
Soru Sahibi
4 Haziran 2020 02:22

L5-S1 disk hernisi

Sayın hocalarım mr sonucum L5-S1 diskinde dejeneratif sinyal intensite azalması,diskinde posterosantral ve bilateral paramedian geniş tabanlı ekstrüde disk hernisi mevcuttur. Dural kese ve spinal köklerde bası, lateral reseslerde obliterasyon ve nöral foramenlerde daralma izlenmektedir yazıyor. İğne ve ilaç tedavisi önerdi doktorum kullandım ama ağrılarım, sağ ayak dışı ve parmaklarının uyuşması, kısa süre ayakta kaldıktan sonra kalça içi ağrılarım hala devam ediyor. Düzenli egzersiz yapıyorum hergün en az 1 saat yüzüyorum ama ağrılarımda azalma yok önerilerinizi bekliyorum. Saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Vatan Tayfur
Beyin ve Sinir Cerrahisi

mr goruntunuz ve muayeniz gerekli. halen ata hastanesi, bornovadayim. gecmis olsun

16 Haziran 2020 17:19