VZ
Soru Sahibi
8 Ocak 2021 12:13

L4-L5 L3-L4 disklerinde minimal diffüz anüler taşma izlendi. Sizce ciddi bir durum mu?

* Lomber vertebralarda açıklığı sağa bakan minimal skolyoz izlendi. *L4-L5 L3-L4 disklerinde minimal diffüz anüler taşma izlendi. Nöral foramenler açıktır. Sinire kök basısı saptanmadı. Diğer lomber intervertebral disklerin yükseklik ve sinyal intensiteleri normal olarak değerlendirilmiştir. Posterior longitudinal ligamanlar sağlamdır. Herniasyon veya protrüzyon gözlenmemiştir. Vertebra korpus yükseklikleri tabii olup kortikal ve medüller sinyal intensiteleri homojendir. Posterior elemanlar normal olarak değerlendirilmiştir. Ligamentum flavumlar normal kalınlıkta ve faset eklemleri tabiidir. Tüm düzeylerde spinal kanal normal genişliktedir. Konus medullaris normal düzeyinde sonlanmaktadır. Filum terminale normal kalınlıkta izlenmiştir. Kauda ekuinaya ait sinir liflerinin seyir ve sinyal intensiteleri tabiidir. İntradural patoloji saptanmamıştır. Paravertebral yumuşak dokuda patolojik sinyal intensitesi değişikliği saptanmamıştır.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Şeref Öztürk
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Ciddi bir sorun yok. İlk etapta fizik tedavi bölümüne başvurabilirsiniz.

18 Ocak 2021 10:50