TF
Soru Sahibi
1 Nisan 2009 17:04

L3-4,L4-5,L5-S1 diskinde dejenerasyona bağlı sinyal kaybı,L3-4 seviyesinde

L3-4,L4-5,L5-S1 diskinde dejenerasyona bağlı sinyal kaybı,L3-4 seviyesinde santral diskal protrüzyon ve dural keseye bası seçlmektedr,L5-S1 seviyesinde sol L5 kök basısına yol açan annüler yırtığın eşlik ettiği sol paramedian diskal protrüzyon izlenmiştr.L5-S1 seviyesnde dural keseye bası oluşturan ve sol S1 köküne temas gösteren santral herniasyon dikkati çkmktedr onadron ardından synacthen iğneleri ağrımı geçirmedi belden kortizon önerirmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nurperi Gazioğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Hayır, Ağrılarınız ciddi boyuttaysa ve eğer daha önce fizik tedavi yapılmadıysa yaptırmanızı, yapıldıysa bir de beyin cerrahına başvurmanızı öneririm. Ağrılarınız günlük yaşantınızı etkilemeyecek düzeydeyse egzersiz yapmanızı, yüzmenizi, kiloluysanız zayıflamanızı öneririm. Geçmiş olsun.

4 Nisan 2009 21:18