SH
Soru Sahibi
7 Mart 2012 20:36

kusma ve iştahsılık

bebeğim bir haftadır çok kusuyor hiç bir şey yemek istemiyor,sürekli huzursuz .kusması fışkırır tarzda bazen de ekşi kokulu oluyor ne yapabilirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hale Yener
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Hatice hanım merhaba .Kusma genellikle virüs enfeksiyonları nedeniyle olur, ateş ve ishal eşlik ediyorsa kaka tahlili yaptırmak gerekebilir. Bebeklerde kusma sıvı kaybına yolaçabilir.Bu nedenle sık ve az miktarda emzirmek ya da ayına uygun sıvı gıdalar ve su vermek gerekir.Halsizlik ve idrar miktarında azalma olursa hastaneye başvurmalıdır. Kusma kesici ilaçlar küçük bebeklerde yan etkilere neden olabilir. Sağlıklı günler dilerim.

8 Mart 2012 15:21