sm
Soru Sahibi
7 Haziran 2020 12:28

Kuru tip sarı nokta hastaligi

Merhaba hocam ben kuru tip sarı nokta hastasıyım koruyucu amaçlı göz damlası ve vitamin hapı kullanıyorum. Ancak görme kaybi sürekli devam ediyor yeni bir tedavi yöntemi varmı acaba ? Rusya Petersburg şehrinde bir enstitu bu hastalığa çare bulduğunu internet sayfasında belirtmiş ama bu konuda hiç bir bilgim yok bu konuyla ilgili bilginiz var mı ? Ayrıca Türkiye'de kuructip sarı nokta hastalari için kök hücre tedavisi uygulamaları varmı hocam gerçekten çok çaresizim yardımcı olurmusunuz. Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Levent Alimgil
Göz Hastalıkları

Merhaba Hastalığınızın vitamin tedavisi ile ilermesini durdurmak/ yavaşlatmak dışında etkisi kanıtlanmış bir tedavisi yok. Kök hücre uygulamaları henüz deneme aşamasında, bildiğim kadarı ile Konya Üniversitesi de bu uygulamayı araştırıyor. Geçmiş olsun

7 Haziran 2020 23:50