as
Soru Sahibi
18 Eylül 2021 00:26

kürtaj sonrası

merhaba hocam ben haziran 18 de kürtaj oldum ve şuan beta hcg degerlerim 2/0 hamile kalabilir miyim yoksa muayne olmam gerekiyormu

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba gebelik kalabilmeniz için bakılması gereken test bhcg değeri değil tiroid hormonu ve kadınlık hormonlarınız. Bir de rahim duvarınızın durumu. Bunun için bir kadın doğum uzmanına muayene olup kontrol sonrası gebelik denemenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim

18 Eylül 2021 06:52