DF
Soru Sahibi
28 Mayıs 2020 03:20

Kürtaj sonrası neden Âdet olamiyorum?

Merhaba hocam. Şubat- 19 gibi adet olmuştum ama mart ayı adetim olmadı ve 4 haftalık hamilelik vardı. 30martta kurtaj oldum.kurtaj sonrası ilk 1 hafta hafif ağrım vardı. Kürtaj dan 45 gün sonra aşırı ağrıyla hastaneye gittim bir sürü test yapıldı ve acil yatış verdiler antibiyotik tedavisi uygulandı 1 gün sonra çıkış yapıldı.idrar yolu enfeksiyon dedi Dr. ultrason ve diğer testler normal çıktı.60 gün oldu adet olamadım ve 6 gündür Dr un verdiği adet söktürücüyu kullanıyorum. Hâlâ bi ağrı yada adet belirtisi yok. Yapışıklık olabilir mi? Sebeb ne olabilir? Yardımcı olun lütfen.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mehmet Karaca
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

merhaba. adet söktürücü bittikten sonra 3 ila 10 gün sonra adet olursunuz. ilaç bittikten sonra 10 gün geçmesine rağmen adet olmaz iseniz tekrar değerlendirilmeniz gerekir. küretaj sonrası nadiren rahim içi yapışıklık riski vardır. incelemeler ile durum anlaşılacaktır. geçmiş olsun.

31 Mayıs 2020 19:24
DF
Soru Sahibi

Teşekkürler. Bugün 4 haziran. Ve adet söktürücü ilacımın son günü. 10 gün sonra bu konuda bilgi vereceğim. Iyi günler Dr. Bey.

4 Haziran 2020 15:14
Prof. Dr. Mehmet Karaca
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

teşekkür ederim.

28 Haziran 2020 20:24