sr
Soru Sahibi
15 Ekim 2021 20:50

Kürtaj sonrası adet

Merhabalar 7 haftalık gebeligim gelişmemesi sonucu 22 gün önce kürtaj oldum ve şuan beta hcg 5.26 çıktı. Kürtaj olduktan sonra beta hcg sıfırlanır sıfırlanmaz mı adet olunması bekleniyor? Ve ayrıca yeni yumurtlamam ne zaman başlar acaba🌸

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba küretaj işlemini adet tarihi gibi düşünüp onun üzerinden kabaca bir ay geçtikten sonra adet olmanızı bekleriz. Yumurtlama çok yüksek ihtimalle küretajdan sonraki döngünüzde başlayacaktır. Sağlıklı günler dilerim

16 Ekim 2021 08:16