SB
Soru Sahibi
5 Haziran 2017 00:03

Kunduracı göğsü

Merhaba oğlum doğuştan kunduraci göğüse sahip fazla bir cukurluk yok ama yüz üstü yatinca kemik batıyor diyor ameliyat uygun mudur 16 yaşında ve ameliyattan sonra tekrarlama riski var mıdır

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Metin Özcan
Göğüs Cerrahisi

Merhaba. Pektus ekskavatum dediğimiz kunduracı göğsünün hafif derecede olanlarına ameliyat önermiyoruz. Bazen üzerine baskı olunca ağrı şikayeti oluşturabilmektedir. Tabi ki hastayı görmeden daha net bir cevap vermek doğru olmaz. Geçmiş olsun

19 Haziran 2017 14:13