yc
Soru Sahibi
5 Mart 2021 17:25

Kulak Memesı arkası sıslık

Merhaba doktor bey, Kulak mememın arkasındakı cukur olan kısımda bezelye tanesı kadar bır sıslık olustu. 3 hafta once enfeksıyonlu 20yas dısı cekılmıstı o tarartakı alt ceneden.Ilgılı olabılır mı? Bu sıslık yerı ıtıbarı ıle tehlıkelı mı?Dokununca hareketlı gıbı ve acıyor. Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İsmail Nurhan Artel
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

On günlük bir kür halinde antibioti k kullanın geçmez ise kbb ye müracaat edin. Parotis tm. leri açısından tetkik edilirsiniz. Acıması iyi bir belirti. Çelişki li görülse de. Infeksiyon ihtimalini kuvvetlendirir.

5 Mart 2021 19:01