BS
Soru Sahibi
22 Kasım 2023 15:01

Kuduz virüsü vileda ucunda ve sapında ve kıyafette ne kadar yaşar

Merhaba değerli hocam, 3,5 ay önce odama yarasa girdi. Ablam viledanin ucuyla kovmaya çalıştı. Vileda ucunda hâlâ kuduz virüsü yaşıyor mudur? 3,5 aydır kirli sepetinde bir kıyafet unutmuşum elimde çatlaklar var o kıyafete ya da viledaya elimde dokunsam virüs bulaşır mı? 3,5 ay önce 4 kuduz aşısı oldum bu aşı beni korur mu? Şimdiden teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Hiç bir şey olmaz, merak etmeyin.

23 Kasım 2023 15:40
BS
Soru Sahibi

Hocam kıyafetimi koyduğum plastik kovada da virüs yoktur değil mi kendi kendime mi evham yapıyorum sizce? 3,5 ayda odamda ya da evde virüs kalmış mıdır?

23 Kasım 2023 16:28
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Hiç bir şey olmaz, merak etmeyin

23 Kasım 2023 17:16