UM
Soru Sahibi
25 Şubat 2024 21:47

Kuduz riski

Merhaba hocam ben okb ve kuduz takıntılı bor bireyim. Aslinda bu konuda baya ilerleme gösterdim fakat oğlum doğduktan sonra tekrar nuksetti. Sorum şu ben sizin yazınızda okudum. Bir örnekten giderek sorumu soruyorum. Geçen hafta sitede ormanlık alanda bor kahvaltısına gittik. Oğlum arkadaşıyla çok güzel oynadı. Gol kenarında taşlar topladı attı. Toprakla oynadı vs. Etrafta hiç bir hayvanla temasta etmedi. Yalnız bibara burnunuza toz toprak bulaştı onu çıkarmak isterken burnunu parmağına soktu kanadı ben müdahale edene kadar. Sonra ben elini yüzünü yıkadım burnunu temizledim. Sonra gece birden uykumdan bu düşünceyle uyandım. Orası ormanlık bir alanda. Daha önce ondan bir hayvan geçtiyse yabani veya sokak hayvanı. Ve salya bulaştırma benim ogkumun eline bulaştırma çünkü burnuna değdi ve kanadı. Havada çok güneş yoktu. Ama 18 dereceyi bulutlarda. Birde toprakta ve nemli bölgelerde uzun süre yaşayabileceği yazıyordu. Biraz kafaya taktım. Cevaplarsanız çok sevinirim

4 cevap
Cevaplar (4)
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Kafanıza takmayın ve mutlaka bir klinik psikologdan yardım alın.

26 Şubat 2024 12:26
UM
Soru Sahibi

Çok teşekkürler hocam içim rahatladı su an tehlike olmadınız bilmek rahatlattı tekrar terapiye basliycam

26 Şubat 2024 12:36
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Geçmiş olsun

27 Şubat 2024 10:31
UM
Soru Sahibi

Hocam son birsey, Herhangi bir hayvan teması yokken oğlum parkta, köyde, sehirde, ormanda dileyince oynayabilir dimi. Oralarda düşse koşsa bi yeri cizilse kanasada bu kuduz riski ve asi olma gerekliliği yok ben bunu anlıyorum. Cunku onu sürekli kısıtlamak istemiyorum.

27 Şubat 2024 14:06
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Hiç bir şey olmaz. Rahat olun.

27 Şubat 2024 16:42
UM
Soru Sahibi

Allah razı olsun iyiki varsınız teşekkürler

27 Şubat 2024 16:46
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

.

27 Şubat 2024 16:48