Soru Sahibi
7 Haziran 2008 01:23

Küçüklüğümden beri devam eden bir idrar problemim sözkonusu.Sık sık idrara

Küçüklüğümden beri devam eden bir idrar problemim sözkonusu.Sık sık idrara çıkmaktayım.1-2 saat bazen de daha uzun dayanabilmekteyim.Kasıklarımda ve sırtın bele yakın kısmında ağrılarım var.1 aydır Tavanic, Saw Palmetto ve Quercetin gibi ilaçlar kullanmaktayım.Bu tür ilaçlar sadece idrar akışını hızlandırdı.İdrara çıkma aralığını arttıramadı.Şimdiden bu hastalıkla yaşamayı öğrenmeye ve yaşam kalitemi yüksek tutmaya çalışıyorum. prostatit dışında başka bir rahatsızlığım olabilir mi? Tşk.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

ağrılar prostatit nedeni ile olabilir ancak sık idrar onunla ilgili olmayabilir aşırı aktif bir mesane olabilir ayrıca saw palmetto ve quercetin i bu yaşta ( 25 Yaş) niye kullandığınızı anlamadım.Etraflıca yeniden tetkik edilmeniz gerekebilir.

8 Haziran 2008 12:19
Soru Sahibi

Doktorum reçeteye yazdığı için kullandım.Herhangi bir zararı olmadığı için verdiğini söyledi.Aşırı aktif mesane üzerinde hiç durmadı direkt beni prostatit tedavisine yönlendirdi.Tavanic güçlü bi antibiyotik dendi.İdrar testi dışında başka bi test yapılmadı.1-2 lökosit görülmekte yazıyordu.Onun dışında hikaye üzerinden tanı koyuldu.23 haziran da ayrıca varikosel ameliyatı oluyorum önce spermiyografi testini görmek istiyorum kapsamlı tetkikler için müsait bir zamanda görüşebilir miyiz tşk.

8 Haziran 2008 12:32

varikosel ameliyatı için mutlaka spermiogram olmalı aksi taktirde amaçsız olur. diğer yönden bana buradan veya sitedeki bilgilerden ulaşabilirsinzi

10 Haziran 2008 11:01
Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal
Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal Üroloji

Yazar toplam 2508 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Böbrek ağrısı Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal
İnmemiş testis Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal
Beyaz çizgi ve sertleşme Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal
Minoxil cinsel isteksizlik Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal
Sertlesme sorunu Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube