BF
Soru Sahibi
5 Temmuz 2021 18:38

Kronik gastrit geçer mi yoksa kronik midir?

selamlar doktor bey endeskopide kronik gastrit pangastrit var.ufak ufak çizik kanamalar var. helikobakter negatif. atrofi metaplazi yok. kronik gastrit diyor. Benim sormak istediğim bu gastrit geçer mi eskisi gibi olabilir miyim? lütfen cevaplarsanız sevinirim yoksa kronik mi yazdığı gibi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Barış Yılmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Gastrit ister akut isterse kronik olsun iyileşebilir ancak gastrit tekrarlayabilen bir hastalıktır geçmiş olsun

5 Temmuz 2021 21:32
BF
Soru Sahibi

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim Barış bey. 25 yaşındayım ve 3 yıldır bu şikayetlerim devam ediyor. İyileşebilir yazdığınız için sormak istiyorum. Nedir bu tedavi? Sadece h.pilori varsa antibiyotik yoksa ppi vermek mi? 2 endeskopide helikobakterde negatif çıktı. Nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardım edin saygılar iyi günler.

5 Ağustos 2021 21:19
Prof. Dr. Barış Yılmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Otoimmün kronik gastritin maalesef tedavisi yok ancak diğer kronik gastritlerin tedavisi gastrit sebebinin ortadan kaldırılması (helikobakter vs) ve mide asit baskılayıcı ilaç kullanımından oluşur

6 Ağustos 2021 10:33