DB
Soru Sahibi
11 Aralık 2020 23:05

Kronik faranjit

Merhabalar hocam faranjit hastalığım var ve geçmek bilmiyor sürekli boğazıma takılan birşey varmış gibi hekime göründüm bir kaç ilaç yazdı rahatlatır dedi ama 2 hafta da bir sürekli tekrarlıyor maalesef sigarada kullanıyorum önerebileceğiniz bir bitkisel tedavi falan var mıdır ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Derya GİRGİN
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Geçmiş olsun Bayram Bey. Şikayetleriniz mevsim etkisinden ve sigara kullanımından dolayı sık tekrarlayabilir veya uzun sürebilir. Bol su içmek,sigarayı bırakmak ilaç kullanmaktan daha önemlidir.Bitkisel bile olsa İçeriğini bilmediğiniz ilaç veya karışımları kullanmamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

14 Aralık 2020 10:19