kh
Soru Sahibi
22 Şubat 2024 19:05

Kronik böbrek yetmezliğimi?

Hocam merhabalar yaklaşık 15 yıldır bildiğim kadarıyla işeme zorluğum vardı gittiğim doktorlar üretradarlığında şüpheneildi herhangi bir işme yapılması sormak istedğim yaklaşık 5 yıldır düzenli olarak kan testlerim yapılıyor en son 1 ay önce kreatin 1.2 ---çıktı üre 23---6 ay öncede idrar testi yaptıdım protein negatif di 1 sene önce kadarda usg ile baktılar böbreklerde anormallik saptanmadı.kreatin değerim 5 yıl öncede 1.2 civarı idi gfr 70 çıkıyor yaşım 39 klilom 115 boy 182 hocam bu gfr sonucu ile hiç bir doktor böbrek yetmezliğinden bahsetmedi nette baktığımda evre 2 böbrek yetmeliği deniyor ama doktoralar 1.2 keratin için normal diyor hangisi doğru hocam saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba biz üroloji olarak böbrek yetmezliği takip etmiyoruz. Hafif bir yetmezliğiniz olabilir ancak bir ilaç başlamak için çok erken. Gereksiz ilaç kullanmamanız, susuz kalmamanız, varsa şeker tansiyon gibi hastalıkları kontrol altında tutmanız ve özellikle ürolojik açıdan rahat işemeniz önemli. Bu açıdan bir işeme testi yapılıp eğer idrar tazyiğiniz düşükse üretra darlığı açısından tedavi görmeniz gerekir. Zor işemeniz böbreklerinizi zorlayacaktır. İstanbulda yaşadığınız için buyrun gelin muayene ve testlerinizi yapıp konuşalım. Bu siteden ücretsiz randevu alabilirsiniz.

23 Şubat 2024 21:15