BG
Soru Sahibi
1 Aralık 2017 19:32

KROMOZOM ARAŞTIRMASI GEREKLİ Mi

Meehaba hocam, 34 yasindayim. 7 haftalik bebegimin kalbi durdugu icin gebeligim sonlandirildi. Tekrar gebe kalmak icin nasil bir yol izlemeli, hangi tetkikleri yaptrmaliyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Esra Ataman
Tıbbi Genetik

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. Genetik testler 2 ve daha fazla düşüğü olan çiftlerde planlanıyor. Bu kaçıncı düşüğünüz? Düşük olan materyalden de genetik inceleme (kromozom testi) yapılabiliyor. Sanırım sizde yapılmadı. Bunlar yapılmadıysa veya gerek yoksa kadın doğum doktorunuzun önerileriyle gebe kalabilirsiniz. Sevgiler,

6 Aralık 2017 08:35