af
Soru Sahibi
21 Nisan 2013 23:02

korkuyorum

Adetim ayın 10da bitti 2 gün sonra eşimle geri çekme korunma yöntemiyle ilişkiye girdik ondan 1veya2gün sonra aynı şekilde yine ilişkiye girdik ve bununda tam hatırlamıyorum ayın 15 veya16da yine ilişkiye girdik korktum ve ertesi gün hapı içtim ve ayın 18den beri ara ara kahverengi akintim var hiç böyle bişey olmamıştı ve bu arada 8 aylik bi kızım var çok korkuyorum hamile olmaktan lütfen yardımcı olun.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Rıza Efendi Karaca
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ertesi gün hapı sonrası beklediginiz adet oluncaya kadar bu tarz ara kanamalarınızîn olması normaldir. Endise etmenize gerek yok. Size onerim bir aile planlaması merkezine basvurarak korunmak istediginiz donem icin modern bir dogum kontrol yontemini kullanmaya baslamaniz. Boylece bu tarz olumsuzluklar yasamajtan kurtulmus olursunuz. Gecmis olsun..

22 Nisan 2013 12:41