ÖM
Soru Sahibi
29 Mayıs 2020 12:40

Köpeklerde beslenme

mehmet bey iyi günler. 1 yaşında alman kurdu cinsi köpeğim var. ben beslenme ile ilgili bir soru soracaktım. köpeğe sürekli aynı mamayı vermek doğrumu? yani arada farklı mamalar vermek gerekirmi? bizim aldığımız mama kalitesiz yada market mamalarından değil. çok kaliteli bir marka kullanıyoruz. ama endişelendiğim şey sürekli aynı mamayı vermek doğrumu? birde bu tahıllı mama tahılsız mama olayı varmış. köğeklere tahıllımı yoksa tahılsız mamamı vermeliyiz? şimdiden teşekür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

selamlar aldığınız mama kaliteli yani profesyönel bir mama olduktan sonra herhangi bir sıkıntı olmaz, hayvanlarda dur sıkıldım mamayı değiştireyim diye birşey olmaz. ama bazı hocalarımızın görüşüdür saygı duyarım 6 ayda bir yine yanı özelliklerde başka bir mama kullandırılabilir diyorlar. (ishal barsak florası işine ne derler bilmiyorum.) tahıl konusunda GDO ve hayvanda tahıl kaynaklı hastalıklar acısından değerlendirmek lazım bana sorarsanız profesyönel tahılsız veya az tahıllı bir mama herzaman daha iyidir ama olmazsa olmaz değildir.

29 Mayıs 2020 18:55