GD
Soru Sahibi
15 Nisan 2021 19:11

KÖPEK PARAZİT

Merhaba, biz 2 aylık bir yavru köpek sahiplendik bugün iç dış parazitini yaptırdık ama eve geldik 2-3 saat sonra kaka yaptı baya büyük cansız solucan vardı bu normal mi acaba ? Yoksa acil hemen veterinere götüreyim mi

1 cevap
Cevaplar (1)

Parazit dökmesi tabiki normal istediğimiz bir tablo değil fakat endişe edilecek bir durum da değildir. Veteriner hekiminiz ile iletişime geçip dışkı örneği götürün ve bu gibi durumlarda fotoğraf çekin. Parazit türüne ve kullanılan ilaca göre belli aralıklar ile bu genelde 10-15 gündür yaşam döngüsünü kırmak için 3 uygulama daha gerekecektir. Dışkı ile temastan kaçının. Geçmiş olsun.

12 Mayıs 2021 02:49