sm
Soru Sahibi
16 Ocak 2014 15:21

köpek dişim

merhaba müge hanım,yaşım 24 benim sağ köpek dişimde çıkıklık var geri kalan dişlerim çok düzgün.birçok doktora gittim bir kısmı 2sene tel takmam gerektiğini söyledi.tek bir diş için 2 sene tel taktırmayı düşünmüyorum.diğer bir yöntemse dişimin çekilip yerine yeni bir diş yapılması ama dişim çekildiğinde çok küçük bir alan kalacağı söylendi yani diğer dişimin biraz kesildikten sonra yeni bir diş yapılabilirmiş.size sorum şu ben kesinlikle tel taktırmayı düşünmüyorum yerine hangi yöntemi tercih etmeliyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Müge Kökdamar (sandıkçıoğlu)
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhabalar, Diş çekimini önermem. En akılcı yol, uzun da olsa, ortodontik tedavidir. Başka yöntem yok :( :) Dişiniz öyle kalsın daha iyi. Çünkü "çekim + yeni diş" sağlıklı bir öneri değil. Ancak çok gerekirse başvurulur. Sevgilerimle :)

18 Ocak 2014 13:59