TE
Soru Sahibi
11 Ekim 2018 20:41

Konusma sikintisi

Merhabalar Hocam; Oglum 21 aylik; 4 kelime soylemenin disinda konusmuyor.Anlama ve isaret diliyle anlatma konusunda bir sikintisi yok. Endise etmeli miyim?Nasil bir yol izlemeliyim? Sizin engin goruslerinizi almak isterim. İyi calismalar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adnan Ayvaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Öncelikle işitme sorunu var mı diye bakmak lazım. Genellikle TV ve digital ortamlar çocuklarda konuşma gecikmesine sebep oluyor. Bir uzman görüşü almakta da yarar var. Çocuk gelişim, psikiatri ve psikoloğa başvurabilirsiniz. Onlar gerek görür ise çocuk nörolojiye yönlendirebilirler. Sağlıklı günler dilerim.

12 Ekim 2018 08:33