KM
Soru Sahibi
9 Nisan 2020 03:46

Konuşma bozukluğu ve Kelime telaffuzu

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Hocam ben uzun yıllardır çok hızlı konuşurdum fakat 5 sene öncesine kadar hızlı konuşmamı yendim bu sefer ki süregelen sorunum p g ç k gibi harflerle başlayan kelimeleri söylemekte aşırı zorlanıyorum mühendislik yaptığım firmada bu beni kendimi ifade ederken çok yıpratıyor ve zedeliyor. İnternette bakmadığım egzersiz kalmadi akıcı tane tane özgüvenli konuşamıyorum ne yapmaliyim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Öncelikle çok geçmiş olsun. Değerlendirmeden yorum yapmamız doğru olmaz ve tedaviyi buradan yapamayız. Dışarı nefes verilen seslerle ilgili sıkıntınız var. Hem anatomik açıdan bir problem olup olmadığını anlamak hem de doğru tedavinin belirlenmesi adına, en yakınınızdaki dil ve konuşma terapistine başvurmanızı tavsiye ederim.

24 Mayıs 2020 22:38