TH
Soru Sahibi
1 Haziran 2018 02:46

Kondomla sürtünme ve gebelik

Hocam öncelikle iyi günler diliyorum kafama takılan bir soruyu sormak istedim size. Hocam bundan 2 gün önce ve dün kız arkadaşımla bir yakınlaşmamız oldu sürtünme ile cinsel temasta bulunduk lakin ben az da olsa risk olduğunu bildiğim için kondom kullandım temasta 2 gün önce olan temasta hiçbir sorun yoktu tamamen kondom içerisine boşalma oldu sperm teması olmadı vajinaya dün ise 2 kere temas oldu ilk temasta yine kondomda kaldı tüm spermler hiçbir sorun yok ve boşalmadan sonra bir yarım saat herhangi bir şey olmamıştır muhtemelen ama yaklaşık yarım saat sonra tekrar bir temasımız oldu. Yine kondom taktım ancak sürtünmenin bir yerinde sanırım basınçtan kaynaklı kondom yırtıldı kondomun yırtıldığını yırtılır yırtılmaz farkettim ve yırtıldıktan sonra hiç sürtünmeden hemen kalkıp yeni kondom taktım yalnız takarken ilk başta dış kısmıı içe takmaya çalışıyormuşum farkedip hemen düzelttim ve yine kondomla devam ettik ve kondoma boşaldım. Bu noktada merak ettiğim şey birincisi sürtünürken yırtılan kondom neticesinde boşalmada olmadan zevk suyu teması gibi bir risk var mı(30-35 dakika önce boşalmıştım ama zevk suyunda sperm kalmış olmasından korkuyorum) diğer sorum da kondomun dış kısmını içe takıp sonra düzeltince dış kısmına penis ucum değmiş oldu ve yine bir sıvı varsa dış kısmında kaldı ve böyle sürtünmüş bulundum bu şekilde hamilelik açısından risk var mı hocam. Bir de adetten sonra 10. güne tekabül etti biraz riskli bir dönemmiş ama asla vajina içine girme veya vajina etrafına boşalma olmadı. Boşalmaların hepsi sağlam kondomların içine oldu vajinaya hiç temas etmedi. Kız arkadaşım gereksiz evham yaptığımı düşündü ve çok düşük olasılık için Ella gibi yoğun hormonlu bir ilaç almak istemedi sizce risk nedir? Not: Kondomla sürtünmeyle ilişkiye girdik kesinlikle vakene giriş veya boşalma olmadı yırtılan kondomda da yırtıldığı esnada boşalmadım hemen farkedip yenisini taktım ve tekrar sürtünmeye devam ettik daha sonra sağlam kondoma boşaldım.

0
4 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (4)
Op. Dr. Murat Erdemir
Op. Dr. Murat Erdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Yok denecek az bir gebelik riski . Kız arkadaşınızın gebe kalacağını sanmıyorum

1 Haziran 2018 11:04
TH
Soru Sahibi

Hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Hocam zaten biz hani bilinçliyiz sürtünmeli ilişki olsa dahi kondom kullandık aksilik işte yırtılınca hemen yenisini taktım ki boşalmam yeni sağlam kondoma oldu gözlemlediğim kadarı ile de herhangi bir delik vs yoktu tüm meni kondom içerisinde kalmıştı çünkü. Sormak istediğim diğer bir konu ise kız arkadaşımın adetleri düzenli normalde eğer olması gereken tarihte adet olursa herhangi bir test yaptırmaya gerek var mıdır? Bir de idrar testi ne kadar güvenilirdir çünkü kanda gebelik testinde eğer pozitif çıkarsa aile hekimine bilgi gidiyormuş ve aile hekimi de sgk'da kimin üstüne kayıtlıysa (baba yani) tebrikle kızınız hamile şeklinde mesaj atıyormuş bu şekilde mesaj gidip mağdur olan bir sürü insan var. Özel hastanede böyle bir şey yapılsa yine de bilgi gider mi ya da "e-nabız" sistemi üzerinden aile hekimi dahil kimse verilerime erişemesin işaretlenirse bu bilgi yine de aile hekimine gidiyor mu?

2 Haziran 2018 03:03
Op. Dr. Murat Erdemir
Op. Dr. Murat Erdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bu sistemi bilmiyorum ama adet döneminde adet olur ise tekrar bir teste gerek yok

5 Haziran 2018 10:08
TH
Soru Sahibi

Hocam merhabalar size daha önce yazmıştım. Hocam kız arkadaşım tam adet döneminde veya bir gün rötarlı olarak adet oldu(ilk adeti 15 mayıs diğeri de şimdi 15 haziranda oldu 31 gün falan yapıyor normalde de 28-31 arası değişiyormuş) ama şimdi de ya üstüne görme kanamasıysa diye tedirgin olduk. Hocam kız arkadaşımın kanaması bugün başladı bizim ilişkimiz ise bundan 20 gün önce falan oldu. Araştırdığım kadarı ile üstüne görme genelde ilişkiden itibaren 10 gün içerisinde en fazla 14 gün içerisinde görülüyormuş. Kız arkadaşımın kanaması ise ilişkiden 20 gün sonra oldu ve her zamanki gibi oluyor adet sancım var ve pıhtılı kırmızı renkli dedi. Sadece normal adet 3-7 gün üstüne görme 1-3 gün sürüyormuş ama kız arkadaşım benim normal adetim de en fazla 3 gün sürüyor zaten dedi. Sizce gebelik testi yaptırmaya gerek var mı ? Yani bu kanama sizce üstüne görme kanaması olabilir mi ?

15 Haziran 2018 17:37
Op. Dr. Murat Erdemir
Op. Dr. Murat Erdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

gerek yok

18 Haziran 2018 11:05
TH
Soru Sahibi

Hocam içimi rahatlattınız çok teşekkür ederim yani sürtünmeli ilişkiden 20 gün sonra üstüne görme olamaz adet kanamasıdır bu değil mi ? İnternette birkaç yerde okudum hamile olduğu halde ilk birkaç ay adet olanlar varmış ama sanırım bunlar da adet değil üstüne görme ve adet ile üstüne görmenin bariz farkları var ki kız arkadaşımın kanaması sancısı süresi önceki adetleri ile aynı adet olma tarihi ise yine aynı 28-31 gün arasında değişiyor adet olma döngüsü. Bir de hocam adet bittikten sonra yapılacak bir idrar testi bize kesin sonucu verir mi yani kan testi değil de idrar testi yapılsa ve o da negatif çıksa bu tamamen gebelik yok demek midir ?

20 Haziran 2018 00:47
Op. Dr. Murat Erdemir
Op. Dr. Murat Erdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

evet idrar da bakabilirsiniz

20 Haziran 2018 10:03
Op. Dr. Murat Erdemir
Op. Dr. Murat Erdemir Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Yazar toplam 2350 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Hamilelik adet Op. Dr. Murat Erdemir
Gebelik test yardim lütfen Op. Dr. Murat Erdemir
Test adet gebelik lütfen yardim Op. Dr. Murat Erdemir
Kilolu bebek Op. Dr. Murat Erdemir
Gebelik ihtimali yardim Op. Dr. Murat Erdemir
Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Zehra İnce
Op. Dr. Zehra İnce Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite
Op. Dr. Cengiz Sağıroğlu
Op. Dr. Cengiz Sağıroğlu Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite
Prof. Dr. Seyit Temel Ceyhan
Prof. Dr. Seyit Temel Ceyhan Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite
Op. Dr. Can Koşal
Op. Dr. Can Koşal Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite
Dr. Su Hastanesi Tüp Bebek Merkezi
Dr. Su Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite
Facebook Twitter Instagram Youtube