OS
Soru Sahibi
13 Eylül 2020 14:31

Kolonoskopi patoloji sonucu

Hocam iyi günler kolonoskopi patoloji sonucumda MAKROSKOPİDE 0.2 çapında 1 adet mukozal doku parcasidir.Tamami 1 parca 1 kasette takibe alındı yazıyor. TANI da ise Minimal fokal Aktivasyon gosteren kronik enflamasyon bulgulari yaziyor.Patoloji açıklamayada doktor İbs 2 yazdı ve kanserli hucre yok dedi bir de degerlendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, yaşınız, klinik belirti ve bulgularınız, aile hikayesi ve muayene bulgularınız, biyopsi bulgularınız ile birlikte değerlendirildiğinde hekiminiz bir tanı koyacaktır, sadece biyopsi bilgisi ile sağlıklı bir sonuca varılamaz. Ancak hem biyopsi sonucunuz, hem de “kronik iltihabi barsak hastalığı” tanısı korkulacak bir patoloji değildir, bir gastroenterolog meslektaşım tanı ve tedaviyi sağlayacaktır, sağlıkla...

14 Eylül 2020 09:56