KH
Soru Sahibi
5 Ağustos 2020 09:02

Kolon kanseri

Hocam dışkıda kan ve dışkının son kısımının incelmesiyle(ilk kısımlar normal) ilgili genel cerrah doktoruna başvurdum asistan muayene etti bişey yok dedi bir de sol tarafımda bağırsağımı elimle hissedebiliyorum hareket edebiliyor ince bir boru gibi yaklaşık 8-10 cm hafif sert bir yapı sanırsam kalın bağırsak bu kolon kanseri midir acaba 4 ay önce şikayetler yeni başlar ken kolonoskopi yaptılar Hocam kolonoskopi raporum=çekuma kadar ilerlendi çekum abanında burayı dolduran gaita vardı kolon anslarında yer yer görüşü kısıtlayan katı sıvı gaita vardı görülebildiği kadarı ile çekum asendan kolon asendan kolon hepatik fleksura transvers kolon splenik fleksura desendan kolon sigmıid kolon ce rektum normal olarak değerlendirildi anal kanal normal olarak değerlendirildi tanı=yetersiz kolon temizliği normal sınırlarda kolonoskopik inceleme bana kolonoskopiyi tekrar edecez demediler hocam sıkıntı yok dediler sadece başka bir uzmana muayene oldum sende şuan hemoroid veya fissür yok dedi Yaş 19

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. MUSTAFA BOLAT
Genel Cerrahi , Proktoloji

Merhaba Hasan bey, yapılan tetkiklerde herşey normal çıkmış, şikayetleriniz devam ederse tekrar bir kontrol yaptırabilirisiniz. geçmiş olsun

7 Ağustos 2020 13:51