ds
Soru Sahibi
24 Ağustos 2021 17:39

kolesterol

iyi çalışmalar hocam.yaş 48. 5 yıldır düzenli yaptırdığım kan tahlıllerimde aşağı yukarı kolesterol değerlerim şu şekılde. total kolesterol: 283 LdL: 200 Hdl:64 triglesid:93.Bu değerler yüksekmidir.yoksa total kolseterol /hdl:3.5 altında çıktığı için normalmidir?teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN, HDL KOLESTROL VE TRİGLESİD DEĞERLERİNİZ ÇOK İYİ OLDUĞU İÇİN TOTAL KOLESTROL VE LDL DEKİ HAFİF YÜKSEKLİKLER BİR SORUN OLUŞTURMAMAKTADIR. YİNEDE DİYETE DİKKAT ETMENİZİ ÖNERİYORUM...

2 Eylül 2021 14:37