KA
Soru Sahibi
15 Kasım 2016 12:48

Kolesterol

Merhaba doktor bey, aile hekimine gittim kan tahlilleri sonucu kolesterol 263, trigliserit 242, ldl kolesterol 153, vldl 40 çıktı. Yüksek kolesterol dedi ve beni kardiyolojiye yönlendirdi. Bu sonuçlar kötü mü bilgi verebilirmisiniz.Şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

MERHABA ASLI HANIM. EĞER KALP HASTALIĞI İÇİN RİSK FAKTÖRLERİNİZ YOKSA BU DEĞERLER İÇİN İLAÇ KULLANMANIZ GEREKMEZ.EĞER RİSK FAKTÖRLERİNİZ VARSA (ŞEKER HASTALIĞI, TANSİYON, SİGARA, AİLEDE KALP HASTALIĞININ OLMASI) O ZAMAN KALP DOKTORUNA GÖRÜNÜP EN AZINDAN KOLESTEROL DİYETİ VERİLEBİLİR. HİÇ BİR RİSK FAKTÖRÜNÜZ YOKSA DİYETE DE GEREK YOKTUR.

15 Kasım 2016 16:54