TB
Soru Sahibi
31 Ekim 2016 11:07

Kolesterol yuksekligi

MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterol MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterol MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU kolesyerol MenüDoktorsitesi.com (#*** *** **) SORU kolesterol Hocam saygılar 57 yaşındayım prediyabetim var son tahlilde hdl43ldl160tkol 229trig124hbac1 5.6 ldlyi dusurmek için kolesterol ilacı kullanmiyorumubana kolesterol dusurucu olarak spiruline gıda takviyesi önrildi zararı varmı ayrıca hergun kekik suyu iciyorum suyla karıştırarak başka önerimiz yokmu tesekkurler Gizle / Musa Bi. Gizle hocam hergunecopirin 150mg alıyorum zararı varmi Gizle hocam haftada3yumurta yiyorum ayrıca gunasiri birtatlikasigi tahinpekmez karisini yiyorum zarari olurmu r. Gizle 0…

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun .Spiruline bildiğim kadarıyla su yosunundan elde edilen gıda takviyesi. Bunları ilaç gibi düşünmemek gerekir. Gıda ve tarım bakanlığında onaylı bir ürün ise kullanmanızda sakınca yoktur. Fakat kolesterol ilacı olmadığını bilmeniz gerekir. İspatlanmış koroner arter hastalığı varsa Ecopirin alabilirsiniz ve kolesterol ilacı kullanmanız gerekir. İspatlanmış koroner arter hastalığınız yoksa ecopirinede kolesterol ilacını da kullanmanıza gerek yoktur. Sadece diyet önerilir. Diyette katı yağlara ve hayvansal kaynaklı besinlerin az, bitkisel kaynaklı besinlerin fazla tüketilmesi diyetin temelini oluşturur. Gıdaları tüketirken yağda kızartma değil tencere yada fırın yemeği önerilir. 3 yumurtayı haşlanmış tüketiniz.

31 Ekim 2016 12:21