17 Mayıs 2013 14:03

KOLESTEROL

Değerli vaktinizi harcayıp cevap verirseniz çok memnun olurum..DIYABET ICIN GLUKOFEN 2*1 NONONORM 1 MG 1*1 ALIYORUM HBAC1 5,5 SEKERIM DUSTUGUNDE ASIRI SEKER YEME IHTIYACIM OLUYOR BU DURUMDA 1 KESME SEKERI ALIYORUM DOGRUMU YAPIYORUM ONERINIZ ICIN TESEKKURLERBU ILACLARIN ZARARI VARNI SEKER VE KOLESTEROL ICIN ONERECEGINIZ BITKISEL URUN VARMI LDL 148 HDL 52 TRIG 150TKOLES 232 KOLESTEROL HAPI LAZIMMI AGRI KESICI PARACETAMOL GUNDE 1 TANE ZARARI OLURMU ZORUNLULKTA

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Hatice Şimşek
Aile Hekimliği

Görünüşe göre, şeker ilaçlarınız uygun, Hba1c 5,5 olması ideal. Aradaki şeker düşmeleri muhtemelen ara öğünleri kaçırdığınızda oluyordur. Bu konuda dikkat edin, yatarken de ara öğün almalısınız. Keşke şeker hastalığının, kolesterol yüksekliğinin ve veya obezitenin mucizevi etkisi olan, kökünden kurutan faydası tıbben kanıtlanmış basit bir tedavisi olsaydı. İnternette veya başka bir yerde bu tip vaatlerle satılan, bakanlık onayı olduğu iddia edilen, maddelere karşı lütfen dikkatli olun. Hastalıklarınız için kullanmanız gereken ilaçların yan etkisine gelince: Yan etkisi hiç olmayan, her şeye yarayan ideal ilaç ne yazık ki yoktur, emin olun bunu en çok biz isterdik. Ancak sizin kullanmanız gereken ilaçların yan etkileri, ilacı kullanmadığınız takdirde göreceğiniz zarardan (böbrek, göz, kalp-damar, sinir sistemi vs vs hastalıkları) çok daha azdır. Belli ki bilinçli ve çok okuyan bir hastasınız, bu güzel. Şeker hastalığının uzun vadeli zararlarını da lütfen okuyun. Geçmiş olsun.

20 Mayıs 2013 15:29