3 Mart 2013 11:09

KOLESTEROL

HOCAM SAYGILAR BOYLE FAYDALI HIZMETINIZ ICIN TESEKKURLER EVVELKI CEVABINIZ ICIN TESEKKURLER ESIMIN YENI TAHLIL SONUCLARINI SIZIN DEGERLI GORUSUNUZE SUNACAM LDL 132 HDL 54 TRIG 168 T KOLEST 235 HBAC1 5,5 HGB 11,5 DIGER HEMOGRAM DEMIER DEMIR BAGLAMA ORANI NORMAL KOLESTEROL ILACI OLARAK ZOKOR 10 LUK ALIYORDU 3 AYDA 184 TEN 132E DUSTU DEVAM ETSINMI YOKSA KESSINMI BASKA ONERINIZ YOKMU HOCAM BAZI PROFLAR CANAN HANIM YAGLI YEMEGI ONERIYOR NE DERSINIZ

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Şu anki değerler gayet iyi. Eğer eşinizin diyabet ya da kalp damar hastalığı yoksa ilacını bırakıp sadece diyet ve bazı önerilerle kolesterolünü kontrol altında tutabilir. Diyet konusunda son dönemdeki televizyon tartışmalarından dolayı hastalarımızın kafası çok karışık. Ancak bilimsel kanıtı olan herşei biz hastalırımıza öneriyoruz. Kolesterol düşürmede özellikle taze cevizin etkili olduğu biliniyor. Günde 1 kez 1-2 adet yenilebilir. Yağ konusuna gelince özellikle kaliteli yağlar tercih edilmeli. Özellikle zeytinyağı önerilebilir. Ayçiçek yağı ile ilgili olumsuz bilgiler giderek artıyor. Margarin ve katı yağlar doğal elde edilmediği için önermem. Bu önerilere uyup, yapılabiliyorsa hafif spor yaparak (haftada 3 gün 30 dk yürüyüş) 3 ay sonra kolesterol kontrolü yapılabilir. Saygılar

4 Mart 2013 21:10