mm
Soru Sahibi
1 Eylül 2019 11:31

kızlık zarı

aqua parka gittim ve uzun kaydıraklardan kaydım.Korkudan olacak ki kendimi kastım ve havuza nasıl düştüysem acı ve yanma hissettim içime bildiğiniz su girdi ayağa kalktıktan sonra içime giren suların akışını ve çıkışını hissettim korku ve şok haliyle etrafımda kan vs görmedim ama su da dağılmış mıdır bilemiyorum.Sert bir şekilde düştüm normal bir düşüş değildi.Olaydan sonra diğer girdiğim havuzlarda da vajinamda yanma hissettim.Aksilik şu ki regl dönemimdi yani hasta olmayı bekliyordum ertesi sabah uyandığımda kanamam oldu sonra regl sancım başladı.oldukça tedirginim sizce kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Arzu Koç Bebek
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba, kızlık zarı bakirelerde vajinayı enfeksiyonlara karşı korur ve kolayl kolay travmatize olmaz. Basınçlı su daha çok vulvayı( küçük dudaklar ve ikisnin arasını) tahriş etmiş ve canınızı yakmış olabilir. Su da regl kanının aktığı vajina boşluklarına girer ve çıkAr, kuzlık zarınız bozulmaz merak etmeyin.

3 Eylül 2019 21:19