sh
Soru Sahibi
27 Mayıs 2019 04:22

Kızlık zarı

Merhaba hocam, ben kızlık zarı muayenesi oldum. Sanırım 6 kere olmuşumdur. Psikolojik olarak çok takmış durumdayım. Son gittiğim kadın doktor. Muayene ederken küçük dudakları yani iç dudaklaro aşırı derecede çekti ve gerdi. Benim canım aşırı derecede çok yandı. O zaman da adetimin 4. Günüydü. Zarar gördü mü anlayamadım. Ardından korktum ve 1 gün sonra 2 yeni doktora göründüm. İlk doktor, küçük dudakları çeken doktorun zarar vermediğini söyledi. Rahat olabilirsin hiçbir şeyin yok dedi. Kesinleşsin diye tekrar bi bayan doktora gittim ona da bi doktorun küçük dudakları aşırı çektiğini söyledim. O doktor da korkma çok rahat ol hiçbir şey olmamış,zarar görmemiş dedi. O muayeneden sonra lavaboya gittim adetimin 6. Günüydü kahverengi lekelenmelerim vardı. Peçeteye pembemsi kan geldi. Oysa ki bu son 2 doktorun yaptığı muayene hiç canımı acıtmadı. Kızlık zarıma birşey olmuş mudur? Büyük dudaklardan baktı bu iki doktor.Çok muayene ettirmek kızlık zarıma zarar vermiş midir? Bir de kızlık zarı küçük dudaklara mı bağlıdır? Yani küçük dudakları can acıtacak şekilde çok çekilmesi kızlığa zarar verir mi?

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Atilla Köksal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Kızlık zarına böyle muayeneler zarar vermez.

27 Mayıs 2019 17:36
sh
Soru Sahibi

Yani küçük dudakları can acıtacak şekildr fazlaca sağa sola ileri çekmek kızlığa zarar vermez öyle mi? Bir de kızlık zarı küçük dudaklara mı bağlıdır?

28 Mayıs 2019 03:46
Prof. Dr. Atilla Köksal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Zarar vermez.Zar vajen girişindedir.

28 Mayıs 2019 11:17
sh
Soru Sahibi

Peki kendimiz dudakları çekerek baksak zarar vermeyiz değil mi?

29 Mayıs 2019 09:00
Prof. Dr. Atilla Köksal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Neden bakıyorsunuz?Bu konu ile bir daha yazışmayalım lütfen.Size sağlıklar diliyorum.

29 Mayıs 2019 10:17