de
Soru Sahibi
28 Ocak 2014 10:33

kist hidatik

mrb hocam koaly gelsin ben 2008 yılında karaciğer kist hidatik yüzünden ameliyat oldum ve 2011 yılında karaciğerde yine kist gözüktü karaciğer sağ lob posteriorda bt de tariflene lezyonlara uyan alanda yaklaşık 3çaRPI 4 cm boyutlu semisolid ve yaklaşık 3 çarpı 4 cm boyutlu içerisinde membranların barındırdığınıdüşünülen kistik lezyonlar izlendi yazıyodu 2012 yılında girimsel radyoloji tarafından kistimi başaltılar hocam *** *** ** te kontrol amaçlı girimsel radyolojiye gittim ulrasyonla baktılar şöyle yazıyo kc sağ lob subdiyagrafmatik alan duvarında kalsifikasyon bulunan inaktif kc kist hidatiğini rezüdüel görünümü mevcuttur sizin görüşünüzü ve önerleriniz nedir hocam bu hayatım boyunca dursa zararı varmı o kist canlanma gibi bi durumu varmı şimdiden teşekkür edrim vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı

1 cevap
Cevaplar (1)

Hayır bu kist inaktif canlanma ihtimali yok merak etmeyin. geçmiş olsun.

12 Şubat 2014 10:55