AB
Soru Sahibi
29 Ekim 2018 23:08

Kisirlastirma

Merhaba. Benim 2 kedim var. Disi 3 aylik erkek 6 aylik. Erkek kedi 1-2 ay sonra kizginliga girince disi kediyi hamile birakabilir mi 4-5 aylikken? Kizginliga girmeden mi kisirlastirmaliyiz? Kac aylikken kisirlastirmaliyiz? Ne yapmaliyiz yardimci olun

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. erkek kedıler dişi kedilere göre daha erken bu doneme giriyor. kedi ırklarına göre dişi kedilerin de bu döneme girme süresi değişebiliyor. sokak kedisi dediğimiz mix ırklar 6 aylıkken hamile kalabildiği gibi bazı özel ırklar 15 aylık olana kadar kızgınlık dahi göstermezler. sizin kedilerinizde bu çiftleşme riskinin önüne gecebılmek ıcın erkek kedinizi 6-7 aylık olduğunda veteriner hekime kontrole götürmeniz. ve Veteriner hekiminizin muayenesi ve size soracağı kedinizin davranış değişikliklerine göre kedinizi kısırlaştırma konusunda karar verecektir. erkek kedinizi kısırlaştırdıktan sonra dişi kedinizin değişimlerine ve 7 aylık gibi olduğunda onu da kısırlaştırmak içi götürebilirsiniz

29 Ekim 2018 23:13